Jsme jediný srovnávač, který díky unikátním technologiím dokáže online srovnat i životní pojištění a pojištění osob. Ukážeme vám několik nabídek od různých pojišťoven, a vy se nenapálíte ani cenou, ani plněním.
Životní pojištění chrání vás a vaši rodinu před nepříznivými finančními dopady zejména v důsledku závažné nemoci, trvalých následků úrazu, invalidity a smrti. Hlavním účelem životního pojištění je zabezpečení rodiny v případě dlouhodobých dopadů úrazů a nemocí. V rámci životního pojištění je možné pojistit i krátkodobé výpadky příjmu v důsledku úrazu a nemoci, tedy například pracovní neschopnost či hospitalizaci. Životní pojištění má smysl vždy, rozhodně byste na něj ale neměli zapomínat, když si berete hypotéku nebo plánujete založení rodiny.
Životní pojištění, které se zaměřuje pouze na zdravotní rizika a neobsahuje investiční nebo spořicí složku, nazýváme jako rizikové. Právě toto pojištění si na RIXO.cz můžete srovnat a sjednat. Vybírat můžete z nabídek osmi pojišťoven a rovnou uvidíte, kolik za životní pojištění zaplatíte.
Nejlepší nabídky kvalitního životního pojištění za výhodnou cenu nemusíte hledat na pobočkách pojišťoven. Stačí využít rychlého a pohodlného online srovnání. Na RIXO.cz vám doporučíme vhodná rizika a optimální pojistné částky podle zadaných údajů. Nabídky samozřejmě upravíme podle vašich přání a potřeb, ať už hledáte životní pojištění pro sebe, nebo třeba životní a úrazové pojištění pro děti.
Potřebujete zajistit rodinu pro případ, že by se vám něco stalo? Chcete být chráněni pro případ pracovní neschopnosti, pokud by vaše rodinné finance utrpěly po měsíčním výpadku příjmů? Hledáte pojištění pro případ úrazu při vašem oblíbeném sportu? I s tím si naši specialisté životního pojištění poradí.
Nabídky životního pojištění a pojištění osob od celé řady pojišťoven online jen tak někde nenajdete. My v RIXO.cz to ale jako jediní umíme a ihned vám v rámci srovnání ukážeme nabídky připravené právě pro vás.
Životní pojištění je naše srdcovka. Rozumíme mu a pomůžeme vám ho správně nastavit, ať už jsou vaše představy jakékoliv. Podívejte se, na co všechno se životní pojištění vztahuje.
Ochrana v případě invalidity je nezbytnou součástí životního pojištění a pojištění osob. Pojistná částka by měla být nastavena tak, abyste si v případě přiznání invalidity udrželi svou životní úroveň až do důchodového věku. Invalidní důchod totiž nepokryje veškeré náklady, ať už mluvíme o invaliditě I., II. nebo III. stupně. Nezapomínejte na sjednání invalidity ze všech příčin, tedy nemoci i úrazu. Možná si totiž představujete, že invalidita bývá následkem těžkých úrazů nebo autonehod, v celých 95 % případů je ale příčinou invalidity nemoc.
V případě onemocnění, které si vyžádá delší léčbu či pobyt v nemocnici, vám toto pojištění dokáže pokrýt vysoké výdaje spojené s léčbou i ztrátou příjmů v důsledku léčby. Mezi pojišťované závažné nemoci patří celá řada typů rakoviny, mozková mrtvice, infarkt myokardu, neurodegenerativní choroby jako Alzheimerova či Parkinsonova choroba a celá řada dalších vážných onemocnění a stavů.
Pojištění pro případ smrti zabezpečí rodinu v případě úmrtí pojištěného člověka. Pojistná částka by měla odpovídat takové výši, aby v případě smrti byla rodina dostatečně zabezpečena a nezůstaly jí žádné nesplacené závazky, jako je hypotéka či jiný úvěr. Pojištění pro případ smrti se v rizikovém životním pojištění sjednává vždy a je povinnou součástí pojištění, a to alespoň v základní výši plnění pro zajištění nákladů na poslední rozloučení.
Těžké úrazy i některá na první pohled banální zranění mohou zanechat doživotní následky. Pojištění trvalých následků úrazu kryje jak nejzávažnější poškození např. smyslových orgánů či končetin, tak i drobnější, ale limitující poškození hybnosti rukou či prstů nebo poúrazových poškození tkání v oblasti obličeje. Pojištění se sjednává ve variantách od 10 % tělesného poškození nebo už od 0,001 % tělesného poškození. Právě druhá jmenovaná varianta pokrývá i již méně rozsáhlé následky, které ale mohou pro některé profese znamenat i konec kariéry.
Pokud v důsledku úrazu nebo nemoci zůstanete několik týdnů nebo dokonce měsíců v pracovní neschopnosti, může to znamenat, že přijdete o svůj pravidelný příjem. Pojištění pracovní neschopnosti vám pomůže tento výpadek pokrýt. Sjednání tohoto připojištění se hodí hlavně v případě, že by i pouze měsíční výpadek příjmu vaše rodinné finance velmi poškodil. Pojištění mohou využít zaměstnanci i živnostníci (OSVČ), nezávisle na tom, zda si platí nemocenské pojištění.
Klára pracuje v bance. Měsíčně si vydělá 30 000 Kč čistého a peníze si také pravidelně spoří. Má hypotéku, u které jí zbývá doplatit cca 3 000 000 Kč a její měsíční výdaje jsou 25 000 Kč.
Klára by měla být zajištěna především proti dlouhodobému výpadku příjmu, který by...
Petr žije s manželkou Janou v bytě, který si pořídili na hypotéku ve výši 5 000 000 Kč. Zbývá doplatit částku 4 500 000 Kč, kterou bude rodina splácet ještě 20 let. Petrovy měsíční výdaje činí 40 000 Kč a jeho čistý měsíční příjem je 50 000 Kč. Má naspořenou i finanční rezervu.
Honzík je neposedný klučina, který si zamiloval sport a jeho maminka Tereza se rozhodla ho chránit pro případ zdravotních potíží pomocí životního pojištění. Chce prozíravě zahrnout nejen rizika úrazu, ale i případné nemoci. Nemá navíc jako samoživitelka dostatek prostředků, aby se synem byla doma při delším ošetřování. Její čistý měsíční příjem činí 20 000 Kč a měsíční výdaje se pohybují kolem 16 000 Kč.
Životní pojištění pro Honzíka se skládá z...
Málokdo ví, že za obdobně nastavené pojištění dostanete od několika pojišťoven cenově odlišnou nabídku, což může výrazně ovlivnit rodinný rozpočet. A protože se životní pojištění sjednává na dlouhou dobu, může být úspora několik stovek korun měsíčně velmi podstatná.
Srovnali jsme proto pro vás několik nabídek životního pojištění od různých pojišťoven, abyste si mohli vybrat to nejvhodnější.
Rizikové životní pojištění dospělých se nejčastěji sjednává s měsíčním pojistným v rozmezí 500-1 800 Kč měsíčně. V rámci životního pojištění se může výše pojistného velmi lišit podle věku, aktuálního zdravotního stavu pojištěné osoby, povolání, provozovaných sportů a dalších individuálních faktorů.
Vzhledem k tomu, že životní pojištění je nejlevnější pro mladé bez zdravotních potíží, vyplatí se sjednat pojištění co nejdříve. Pojistné totiž zůstává po celou dobu pojištění stejné až do sjednaného data zániku (např. do 65 let). Čím vyšší je věk člověka v okamžiku sjednání pojištění, tím dražší bude jeho pojištění.